24. januar, 2025

Fra helgas tre kamper har Svein Roger skrevet kampreferat som kan leses nedenfor.

Strålende helg for Hønefoss BBKs gutter.

Sterke prestasjoner av HBBKs gutter med 3 seire i helgen. Tidlig på lørdag møtte 2000-laget, som spiller i A-serien, Asker på deres hjemmebane. Dette er det eneste laget HBBK har tapt for i serien. Det faktum at 2 sterke spillere er skadet, gjorde det ekstra spennende, men lysten på revansje lå utenpå guttene. HBBK leverte en meget sterk første periode og ledelse 10-4. Halvveis ledet laget 18-12. Asker fikk til en sterk tredje periode, slik at HBBK ledet knepent 24-23 før den siste perioden. Det ble jevnt helt inn, men HBBK fikk sin herlige revansje 32-31. Utrolig lykkelige gutter omfavnet hverandre ved kampslutt.

Søndag var guttene klare til hjemmekamp mot Oppsal. Guttene tok skikkelig tak fra første stund, og med solide 13-4 etter første periode, så de seg aldri tilbake. En fantastisk seier på 71-22 vil nok bli lagt merke til. Laget har fått en meget god start i den sterke A-serien med 4 seire, så laget vil nok møte skjerpa lag i fortsettelsen.

Strålende spilt av disse: C.Lunde(40p), H.Trume, T.Stenberg, H.Rolfsøn, T.Bråten(4p), S.Sulland(42p) og A.Minde(17p)

Søndag ettermiddag møtte 99-guttene Kjelsås. Tre av guttene som leverte den flotte kampen mot Oppsal, ble med i ”troppen” til Oslo. Det skulle vise seg at disse om mulig, spilte enda bedre enn på formiddagen. Etter å ha vunnet første periode 16-6, var laget bestemt på å stå på hele veien inn. De klarte å vinne alle periodene. Da sifrene 55-34 lyste mot dem ved kampslutt, var det en svært for-nøyd gjeng som takket for kampen.

Laget som spilte mot Kjelsås: A.Bygmester, S.Digre(6p), C.Lunde(36p), H.Rolfsøn(6p), A.U.Odu, A.B.Ullern(2p), D.Ekroll(2p) og A.M.Minde(3p).